De allereerste MDT eindbijeenkomst!

15 januari 2021

Afgelopen maandag (11-01-2021) was de allereerste eindbijeenkomst voor studenten die het Maatschappelijke Diensttijd (MDT) traject hebben afgerond! De studenten vonden het een inspirerende en leerzame avond. Volgens Charelle, die de bijeenkomst onder andere leidde, was de het een groot succes. Benieuwd naar de allereerste digitale groepsbijeenkomst? Klik dan hier voor de blog!

‘’Veel studenten gaven ook aan na dit project ook nog bij de senior

langs te blijven gaan, mooie vriendschappen zijn opgebouwd!’’

Zes maanden later
Na zes maanden van wekelijkse bezoekjes of online contact, was het moment daar; de laatste coachingssessie voor de “eerste lichting MDT-ers”. De studenten hebben samen met de senioren doelen opgesteld, om zo de senior te helpen bij het vergroten van de zelfredzaamheid en het sociale netwerk. Dit alles in de strijd tegen eenzaamheid onder ouderen. Charelle: ‘’Prachtig om te zien hoe ver de studenten nu zijn in hun persoonlijke proces, maar ook als coaches voor de senior.’’

De diepte in
Door veel interactieve momenten in break-out rooms met prikkelende opdrachten gingen ze snel de diepte in met elkaar. Volgens Charelle was de hele bijeenkomst van begin tot eind bijzonder: ‘’Wat ik vooral heel mooi vind is hoe Jan Reinder en Henrik zo een veilige sfeer neer weten te zetten, ook online! Na de pauze zijn we een hele mooie visualisatie ingegaan, dit deed erg veel met alle deelnemers (inclusief met mezelf).’’

Mooiste moment
Charelle: ‘’Vele gaven ook aan na dit project ook nog bij de senior langs te blijven gaan, mooie vriendschappen zijn opgebouwd! En daar doen wij, van stichting senior&student het dan weer voor!’’ Aan de studenten is gevraagd om hun mooiste moment met hun senior te delen. Dit is er één:

Bijzondere band
Charelle: ‘’Als ik bedenk hoe we zes maanden geleden begonnen en de eerste MDT studenten van start gingen, ben ik super trots op ons team, de studenten en de senioren op de impact die we in korte tijd samen hebben kunnen maken.’’ Studenten gaven bij het einde van de sessie aan dat ze het heel leerzaam vonden, dat ze het bijzonder vonden hoe ze de diepte in zijn gegaan met elkaar. En dat ze handvatten hebben gekregen om het MDT project om een mooie manier af te ronden. Ze kijken allemaal terug op een bijzondere tijd! 

Voor studenten: Denk jij er wel eens over om je in te zetten voor een senior? Doe mee aan ons MDT!  Een traject dat erop gericht is om jonge mensen zoals jij hun talenten en idealen te laten ontdekken en tegelijkertijd iets voor een ander te betekenen. Nieuwsgierig? Lees hier meer informatie en meld je aan!

Voor senioren: Bent of kent u een senior die wat extra hulp en gezelligheid kan gebruiken? Er zijn weer nieuwe plekken beschikbaar voor senioren! Meer info en aanmelden